Updated 2/18/2022

 

The 1st  & 2nd Grade Boys League Season 2 Practice Groups & schedule are listed below.

 

All Practice & Games held at
Lake Bluff Elementary School
350 West Washington, Lake Bluff, IL

1st & 2nd Grade Basketball teams & game Schedule
(season 2)

Tuesday, February 22

4:15pm (COURT 1)    BREAKERS VS MALACHITES

4:15pm (COURT 2)    ELECTRODES vs LONESTARS

5:00pm (COURT 1)    GOATS vs BOLTS

5:00pm (COURT 2)    TORNADOES vs STUFFERS

 

Thursday, February 24

4:15pm (COURT 1)    ANACONDAS vs MALACHITES

4:15pm (COURT 2)    GRAPHITE vs PULSARS

Sunday, February 27

12:30pm (COURT 1)    ANACONDAS vs BREAKERS

12:30pm (COURT 2)    LONESTARS VS MALACHITES

1:15pm   (COURT 1)   GRAPHITE VS ELECTRODES

2:00pm (COURT 1)    GOATS vs STUFFERS

2:00pm (COURT 2)    TORNADOES vs BOLTS

 

Tuesday, March 1

4:15pm (COURT 1)    ANACONDAS VS GRAPHITE

4:15pm (COURT 2)    LONESTARS VS BREAKERS

5:00pm (COURT 1)    MALACHITES VS PULSARS

5:00pm (COURT 2)    GOATS vs TORNADOES

 

Thursday, March 3 

4:15pm (COURT 1)    ELECTRODES vs PULSARS

4:15pm (COURT 2)    GRAPHITE vs BREAKERS

5:15pm (COURT 1)    BOLTS VS STUFFERS

 

Sunday, March 6

12:30pm (COURT 1)    LONESTARS vs ANACONDAS

12:30pm (COURT 2)    MALACHITES vs ELECTRODES

1:15pm   (COURT 1)   PULSARS VS BREAKERS

1:15pm (COURT 2)    TORNADOES VS STUFFERS

2:15pm (COURT 1)    GOATS VS BOLTS

 

Tuesday, March 8

4:15pm (COURT 1)    BREAKERS VS ELECTRODES

4:15pm (COURT 2)    PULSARS vs ANACONDAS

5:00pm (COURT 1)    LONESTARS VS GRAPHITE

5:00pm (COURT 2)    GOATS VS STUFFERS

6:00pm (COURT 1)    TORNADOES VS BOLTS

 

Thursday, March 10

4:15pm (COURT 1)    ANACONDAS vs ELECTRODES

4:15pm (COURT 2)    PULSARS VS LONESTARS

5:00pm (COURT 1)    GRAPHITE vs MALACHITES

 

Sunday, March 13

12:30pm (COURT 1)    BREAKERS VS MALACHITES

12:30pm (COURT 2)    ELECTRODES VS LONESTARS

1:15pm   (COURT 1)    GRAPHITE VS PULSARS

2:00pm (COURT 1)    BOLTS VS STUFFERS

2:00pm (COURT 2)    GOATS VS TORNADOES

 

Tuesday, March 15

4:15pm (COURT 1)    PULSARS VS ELECTRODES

4:15pm (COURT 2)    GRAPHITE vs BREAKERS

5:00pm (COURT 1)    MALACHITES VS ANACONDAS

6:00pm (COURT 1)    GOATS VS BOLTS

6:00pm (COURT 2)    TORNADOES VS STUFFERS

Thursday, March 17

4:15pm (COURT 1)    LONESTARS vs BREAKERS

4:15pm (COURT 2)    PULSARS VS ANACONDAS

5:00pm (COURT 1)    GOATS vs STUFFERS

5:00pm (COURT 2)    TORNADOES vs BOLTS

 

NO ACTION - March 18 -April 4 (SPRING BREAK)

 

Tuesday, April 5

4:15pm (COURT 1)    ANACONDAS VS BREAKERS

4:15pm (COURT 2)    LONESTARS vs MALACHITES

5:00pm (COURT 1)    GRAPHITE VS ELECTRODES

5:00pm (COURT 2)    GOATS VS TORNADOES

 

Thursday, April 7

4:15pm (COURT 1)    BOLTS VS STUFFERS

 

Sunday, April 10

11:00am (COURT 1)    ANACONDAS VS LONESTARS

11:00am (COURT 2)    PULSARS VS ELECTRODES

11:45am (COURT 1)    GRAPHITE VS MALACHITES

12:30pm (COURT 1)    GOATS VS STUFFERS

12:30pm (COURT 2)    TORNADOES VS BOLTS

master calendar - all age levels